شیخ ضیاء

چهارشنبه 26 شهریور 1393

شهید سید یونس حسینی رودباری اولین شهید انقلاب اسلامی که در مدرسه فیضیه شهد شیرین شهادت را نوشید.این شهید بزرگوار هم حجره ای شیخ ضیاء در حوزه علمیه قزوین و مشهد بودند.      فایل (pdf) زیر خلاصه زندگینامه شهید فیضیه است. 

                                                            دانلود

قلعه کلیشم

شنبه 22 شهریور 1393

با سلام. دومین آلبوم دیجیتال این وبلاگ مربوط به قلعه و پای قلعه کلیشم است که می توانید در صفحه گالری تصاویر کلیشم دانلود (حجم 3.77 مگ)  و مشاهده کنید. 

   

                               دانلود

تعاونی کلیشم

پنج‌شنبه 20 شهریور 1393

با سلام. جدیدترین اخبار در خصوص تعاونی عام کلیشم را از وبلاگ اخبار کلیشم مشاهده کنید.


                                                          اخبار کلیشم

آثار ملی ایران

پنج‌شنبه 20 شهریور 1393

با سلام. به زودی آلبوم دیجیتال تصاویر مربوط به قلعه و خرچاک در این وبلاگ منتشر می شود.

       

برچسب‌ها: قلعه کلیشم، خرچاک، کلیشم

آثار ملی ایران

پنج‌شنبه 20 شهریور 1393

با سلام. آیا می دانید قلعه و پای قلعه کلیشم و محوطه خرچاک از آثار ثبت شده ملی ایران می باشند؟

قلعه و پای قلعه کلیشم مربوط به عصر آهن - دوره اسماعیلیان است و در شهرستان رودبار، بخش عمارلو، روستای کلیشم واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۲ با شمارةثبت ۹۹۳۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

***

محوطه خرچاک مربوط به عصر آهن دو است و در شهرستان رودبار، بخش عمارلو، روستای کلیشم واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۸۴ با شمارةثبت ۱۲۸۳۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع: ویکیپدیا

آلبوم دیجیتال

دوشنبه 17 شهریور 1393

با سلام. آلبوم دیجیتال زیر حاوی 24 عدد از زیباترین تصاویر متعلق به خرداد ماه 1391 است. حجم این آلبوم دیجیتال 3.33 مگابایت است. برای دانلود کلیک کنید. در صورت استقبال شما صفحه گالری تصاویر کلیشم حاوی آلبومهای عکس ایجاد خواهد شد.

 

                                                                            دانلود

نقشه کلیشم

دوشنبه 10 شهریور 1393

سلام. لطفا صفحه ی جغرافیای کلیشم را ببینید و برای تهیه نقشه جامع کلیشم کمک کنید.  برای مشاهده هر عکس روی آن کلیک کنید. تصاویر از برنامه (google earth) برداشت شده. 

   

شاعران جوان کلیشم

شنبه 8 شهریور 1393

با سلام. در این وبلاگ صفحه جدیدی به نام شاعران جوان کلیشم باز شده که خواهشمندیم شما هم اگه از مشاهیر، یا شاعران کسی رو می شناسید که از قلم افتاده بگید تا به لیست اضافه کم. سروده زیبایی که می بینید از سروده های آقای باقری دوست عزیزم هست.   

 منه یاد آی کلوم و واش ریسه 

بولیز نقره ای مال جلیسه 

بورون و ورف و ورگ و مالی پاکار 

براسر واره خوردن جیره بازار

ادامه

نتایج فوتبال گل بزرگ کلیشم تا نیمه نهایی

شنبه 8 شهریور 1393

کفشدوزک (قرون خونی)

شنبه 8 شهریور 1393

 

سلام.  با دیدن عکس یاد چی می افتین؟ زمانهای قدیم که علم پزشکی اینقدر پیشرفت نکرده بود، می خواستن بفهمن که نوزادی که می خواد به دنیا بیاد پسره یا دختر، کفشدوزک رو روی انگشتشون نگه می داشتن و سه بار این جمله رو تکرار می کردن (قرون خونی، قرون خونی، می ننه دته چینه یا پسه) اگه کفشدوزک پرواز می کرد نوزاد پسر بود و اگه پرواز نمی کرد دختر!!!.  

(اگه مطالب مشابه دارید بفرستید)

مشاهیر کلیشم، جغرافیای کلیشم

چهارشنبه 5 شهریور 1393

با سلام. در آینده نزدیک نقشه جامع کلیشم با نامگذاری تمام قسمتهای روستا روی این وبلاگ بارگذاری می شود. درضمن می توانید در قسمت صفحات این وبلاگ این پست را با نام شناخت جغرافیای کلیشم مشاهده نمایید. یک صفحه دیگر این وبلاگ نیز مختص مشاهیر کلیشم می باشد که در حال آپدیت شدن است. 

شناخت جغرافیای کلیشم  

مشاهیر کلیشم

ربی مالگا

سه‌شنبه 4 شهریور 1393

سلام. عکسهای زیر مربوط به دامداری سنتی کلیشمه. توی روزهای بارونی گوسفندا رو می برن یه جایی که بارون بهشون آسیبی نرسونه. ربی مالگا یکی از اون جاهاییه که گوسفندا رو از بارون و تگرگ حفظ می کنه. در مورد قدمت و ... از اونایی که در مورد دامداری کلیشم اطلاع دارن می پرسیم. اگه اطلاعاتی داشتید توی نظرات بزارید. با تشکر. 

عکس1 

عکس2 

عکس3 

عکس4 

عکس5 

عکس6

علم واچینی شاه شهیدان

سه‌شنبه 4 شهریور 1393

مراسم علم واچینی سال 93 روستای شاه شهیدان: 

این مراسم هر ساله به مناسبت سالروز شهادت دو نواده امام سجاد (ع) برگزار می شود. این مراسم شبیه علم واچینی روز عاشورا در روستای کلیشم هست. تمام روستاهای شهرستان سیاهکل در این مراسم سوگواری شرکت می کنند.

عکس1 

عکس2 

 

جدید ترین ویرایش مقاله درباره کلیشم (ولی روحبخش کلیشمی)

شنبه 1 شهریور 1393

مطالبی درباره قدمت کلیشم و راههای ارتباطی این روستا، برخی بناهای قدیمی و کاروانسراها، ارتباط با شهرهای دیگر و ... را در این پست می توانید ببینید. برای مشاهده متن کامل مقاله روی ادامه مطلب کلیک کنید.برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید